CRB (C-reaktyvaus baltymo) norma

C-reaktyvus baltymas (CRB) yra medžiaga, kurią gamina kepenys kaip atsaką į uždegimą. Jis yra vadinamas "uždegimo žymeniu" ir jo kiekis kraujyje gali padidėti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip infekcijos, traumos, arba autoimuninės sąlygos[1].

CRB tyrimas yra bendras laboratorinis tyrimas, naudojamas nustatyti uždegiminę būklę organizme. Jis dažnai naudojamas kartu su kitais tyrimais ir vertinimais, kad padėtų nustatyti ligos priežastį arba stebėti ligos eigą[2].

CRB kiekio kraujyje norma yra mažesnė nei 10 mg/L[2]. Vis dėlto, tai gali skirtis priklausomai nuo laboratorijos ir asmeninės sveikatos būklės.

CRB normos lentelė

CRB norma
Mažiau nei 10 mg/L

Padidėjęs CRB lygis gali rodyti uždegiminę būklę organizme ir gali būti susijęs su įvairiomis sąlygomis, tokiomis kaip infekcijos, traumos, autoimuninės sąlygos[2].

Vis dėlto svarbu pabrėžti, kad CRB testas nėra specifinis, o padidėjęs CRB lygis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Todėl svarbu, kad bet kokius kraujo tyrimo rezultatus vertintų kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas.

Svarbu suprasti, kad visus tyrimus ir gydymą turi skirti gydytojas. Informacija, pateikta šiame tinklalapyje, turi tik informacinį pobūdį ir negali būti naudojama kaip medicinos patarimas.

Šaltiniai:

  1. Mayo Clinic: Kas yra CRB tyrimas?
  2. National Center for Biotechnology Information: CRB kaip uždegimo žymuo

Komentarai

Rašyti komentarą