Sveikatos informacijos katalogas

Normalus pulsas

Pulsas yra vienas iš pagrindinių organizmo būsenos rodiklių, kuris atspindi širdies susitraukimų dažnį per tam tikrą laiko tarpą, dažniausiai per minutę. Normalus pulsas gali skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, įskaitant amžių, lytį, fizinį aktyvumą ir kitus sveikatos aspektus.

Skaityti daugiau

Kasos uždegimas

Gydymas priklauso nuo pankreatito formos ir sunkumo. Ūminės formos gydymas dažniausiai apima skausmo malšinimą, infuzinių terapijų taikymą ir dietos reguliavimą, siekiant sumažinti kasos apkrovą. Kartais gali būti reikalinga operacija, kad pašalinti blokuojančius akmenis arba pašalinti pažeistą kasos dalį

Skaityti daugiau

Сholesterolis norma

Cholesterolis – tai riebalų medžiaga, kurios didžioji dalis gaminama kepenyse, o likusią dalį suvartojame su maistu. Tai svarbus organizmo komponentas, reikalingas ląstelių struktūrai formuoti ir hormonų gamybai. Tačiau per didelis cholesterolio kiekis gali sukelti sveikatos problemas, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas

Skaityti daugiau

Padidėjusi blužnis simptomai

Bluznis yra svarbus organas, esantis viršutinėje kairiojo pilvo dalyje, kuris yra atsakingas už tokius procesus kaip raudonųjų kraujo kūnelių irimo ir kovos su infekcijomis

Skaityti daugiau

Sumažėjęs limfocitų kiekis kraujyje

Limfocitai yra baltieji kraujo kūneliai, kurie yra esminiai imuninės sistemos dalis. Jie padeda kovoti su infekcijomis ir yra atsakingi už imuninį atsaką į užkrėstą organizmą

Skaityti daugiau

Kaip sumažinti kreatinino kiekį kraujyje?

Kreatininas yra cheminis atliekamas produktas, kuris susidaro iš kreatino, amino rūgšties, randamos raumenyse.

Skaityti daugiau

Neutrofilų sumažėjimas

Neutrofilai yra leukocitų (baltųjų kraujo kūnelių) grupė, atliekanti svarbų vaidmenį mūsų organizmo imuninėje sistemoje.

Skaityti daugiau

Feritino norma

Feritinas yra baltymas, kuris organizme atlieka geležies sandėliavimo funkciją. Jo kiekis kraujyje gali padėti nustatyti geležies lygį organizme.

Skaityti daugiau

Ketonai (KET) šlapime

Ketonai yra chemines medziagos, kurios susidaro kai organizmas degina riebalus energijai, o ne angliavandenius. Tai dažniausiai atsitinka, kai asmuo laikosi mažai angliavandenių dietos arba serga 1 tipo diabetu

Skaityti daugiau

Monocitų padidėjimas

Monocitai yra viena iš baltųjų kraujo kūnelių rūšių, atsakingų už imuninę gynybą nuo infekcijos ir kitų ligų. Jie vaidina pagrindinį vaidmenį kovojant su infekcijomis, fagocitozės (svetimkūnių ar mirusių ląstelių sunaikinimo) procese ir uždegiminių atsakų reguliavime.

Skaityti daugiau

CRB (C-reaktyvaus baltymo) norma

C-reaktyvus baltymas (CRB) yra medžiaga, kurią gamina kepenys kaip atsaką į uždegimą. Jis yra vadinamas "uždegimo žymeniu" ir jo kiekis kraujyje gali padidėti dėl įvairių priežasčių.

Skaityti daugiau

Hemoglobinas norma

Hemoglobinas yra baltymas, esantis raudonuosiuose kraujo kūneliuose, kuris yra atsakingas už deguonies transportavimą iš plaučių į visus kūno audinius.

Skaityti daugiau

Limfocitai virš normos

Limfocitai yra svarbi baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) grupė, atsakinga už organizmo gynybą nuo infekcijų. Jie padeda kovoti su virusais, bakterijomis ir kitais patogenais bei yra esminė imuninės sistemos dalis.

Skaityti daugiau

Kreatinino norma

Kreatininas yra šlapimo produktas, kuris susidaro iš kreatino fosfato skilimo raumenyse. Kreatinino kiekis kraujyje yra svarbus rodiklis, leidžiantis vertinti inkstų funkciją.

Skaityti daugiau

Rodoma nuo 1 iki 14 iš 14 (1 puslapių)