Feritino norma

Feritinas yra baltymas, kuris organizme atlieka geležies sandėliavimo funkciją. Jo kiekis kraujyje gali padėti nustatyti geležies lygį organizme[1]. Feritino kiekio kraujyje tyrimas dažniausiai atliekamas norint nustatyti geležies stoką arba perteklių.

Feritino kiekis kraujyje gali būti padidėjęs dėl įvairių priežasčių, įskaitant geležies perteklių, uždegiminių ligų, kepenų ligų arba tam tikrų formų anemijos[1]. Kita vertus, mažas feritino kiekis dažniausiai rodo geležies trūkumą, kuris gali būti susijęs su nepakankamu maisto suvartojimu, prastu geležies absorbcija organizme arba dideliu geležies praradimu, pvz., dėl kraujavimo.

Nuostatos dėl feritino normos gali skirtis priklausomai nuo laboratorijos. Tačiau apytikslės normos yra tokios:

Grupė Feritino norma (ng/mL)
Vyrai 20-500
Moteris 10-200
Vaikai 7-140

Reikėtų pažymėti, kad šios reikšmės yra tik apytikrės ir gali skirtis priklausomai nuo laboratorijos ir paciento amžiaus, lyties ir sveikatos būklės. Dėl šios priežasties svarbu interpretuoti feritino testo rezultatus kartu su gydytoju[1].

Informacija, pateikta šiame tinklalapyje, turi tik informacinį pobūdį ir negali būti naudojama kaip medicinos patarimas. Visus tyrimus ir gydymą turi skirti gydytojas.

Šaltiniai:

  1. Mayo Clinic: Ferritin Test

Komentarai

Rašyti komentarą