Hemoglobinas norma

Hemoglobinas yra baltymas, esantis raudonuosiuose kraujo kūneliuose, kuris yra atsakingas už deguonies transportavimą iš plaučių į visus kūno audinius. Be to, jis padeda transportuoti anglies dioksidą atgal į plaučius, kad jis būtų iškvepiamas[1].

Hemoglobino lygio kraujyje nustatymas yra dalis bendro kraujo tyrimo ir gali padėti nustatyti daugelio ligų, tokių kaip anemija, dehidratacija ir širdies ligos. Normalūs hemoglobino lygiai gali skirtis priklausomai nuo amžiaus ir lyties[2].

Hemoglobino normos lentelė

Amžiaus ir lyties grupė Hemoglobino norma (g/dL)
Vyrams 13,5–17,5
Moterims 12,0–15,5

Hemoglobino lygio kraujyje sumažėjimas vadinamas anemija. Tai gali būti dėl daugelio priežasčių, įskaitant nepakankamą geležies, vitamino B12 ar folio rūgšties kiekį, lėtinį kraujavimą, kraujo praradimą dėl traumos ar chirurgijos, tam tikrus vėžio tipus, inkstų ligas, autoimunines ligas ir kitas[3].

Padidėjęs hemoglobino lygis gali rodyti dehidrataciją, tam tikras plaučių ligas, širdies ligas ar tam tikrus kraujo sutrikimus, tokius kaip polycitemija vera[4].

Svarbu suprasti, kad visus tyrimus ir gydymą turi skirti gydytojas. Informacija, pateikta šiame tinklalapyje, turi tik informacinį pobūdį ir negali būti naudojama kaip medicinos patarimas.

Šaltiniai:

  1. Medical News Today: Kas yra hemoglobinas?
  2. Mayo Clinic: Hemoglobino tyrimas
  3. Mayo Clinic: Anemijos simptomai ir priežastys
  4. Mayo Clinic: Padidėjusio hemoglobino kiekio simptomai ir priežastys

Komentarai

Rašyti komentarą