Kaip sumažinti kreatinino kiekį kraujyje?
Kreatininas yra cheminis atliekamas produktas, kuris susidaro iš kreatino, amino rūgšties, randamos raumenyse. Kreatinas yra svarbus energijos tiekimo šaltinis raumenoms. Kreatininas kraujyje yra nuolatinių raumenų veiklos produktas ir jis normaliai yra filtruojamas iš kraujo per inkstus[1].
Padidėjęs kreatinino kiekis kraujyje gali rodyti, kad inkstų funkcija yra sutrikusi. Tačiau yra daugybė kitų veiksnių, galinčių padidinti kreatinino kiekį, įskaitant didelį baltymų suvartojimą, tam tikrus vaistus ir intensyvų fizinį krūvį[2].
Kreatinino normos
Kreatinino normos kraujyje skiriasi tarp vyriškųjų ir moteriškųjų, taip pat priklauso nuo amžiaus ir raumenų masės. Vyrams normalus kreatinino kiekis kraujyje paprastai yra nuo 0,74 iki 1,35 mg/dL (65,4 iki 119,3 µmol/L), o moterims - nuo 0,59 iki 1,04 mg/dL (52,2 iki 91,9 µmol/L)[3].
Kaip sumažinti kreatinino kiekį?
Padidėjus kreatinino kiekiui kraujyje, būtina kreiptis į gydytoją, nes šis rodiklis gali rodyti galimą inkstų funkcijos sutrikimą. Tikslią priežastį ir atitinkamą gydymą gali nustatyti tik gydytojas. Čia gali prireikti įvairių specialistų, įskaitant šeimos gydytoją, nefrologą (inkstų specialistą) ar urologą.
Taip pat svarbu suprasti, kad savarankiškas gydymas be profesionalios medicininės priežiūros gali būti pavojingas. Tik gydytojas gali nustatyti tinkamą gydymo planą, atsižvelgiant į jūsų individualias sveikatos sąlygas ir kreatinino kiekį kraujyje.
Informacija, pateikta šiame tinklalapyje, turi tik informacinį pobūdį ir negali būti naudojama kaip medicinos patarimas. Visus tyrimus ir gydymą turi skirti gydytojas.