Сholesterolis norma

Cholesterolis – tai riebalų medžiaga, kurios didžioji dalis gaminama kepenyse, o likusią dalį suvartojame su maistu. Tai svarbus organizmo komponentas, reikalingas ląstelių struktūrai formuoti ir hormonų gamybai. Tačiau per didelis cholesterolio kiekis gali sukelti sveikatos problemas, įskaitant širdies ir kraujagyslių ligas[1].

Cholesterolio kiekis kraujyje matuojamas milimoliais litro (mmol/l). Yra kelios cholesterolio rūšys, įskaitant bendrą cholesterolį, LDL (žemas tankis lipoproteinas) ir HDL (aukštas tankis lipoproteinas). Bendras cholesterolio kiekis yra visų cholesterolio rūšių suma, o idealus kiekis yra mažesnis nei 5.0 mmol/l[2].

Cholesterolio normos lentelė

Optimalus kiekis (mmol/l) Ribinis kiekis (mmol/l) Aukštas kiekis (mmol/l)
Bendras cholesterolis < 5.0 5.0 - 6.5 > 6.5
LDL cholesterolis < 3.0 3.0 - 4.0 > 4.0
HDL cholesterolis > 1.0 (vyrų), > 1.2 (moterų)

Prieš atliekant cholesterolio kiekio kraujyje tyrimą, rekomenduojama nevalgyti 9-12 valandų, kad rezultatai būtų tikslesni. Jei pastebėjote, kad Jūsų cholesterolio kiekis kraujyje yra padidėjęs, kreipkitės į gydytoją dėl papildomų tyrimų ir nurodymų[3].

Visada svarbu, kad bet kokią kraujo tyrimo rezultatų interpretaciją atliktų kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas. Ši informacija yra tik informacinio pobūdžio ir negali būti naudojama kaip medicinos patarimas.

Šaltiniai:

  1. Pasaulio sveikatos organizacija: Cholesterolis
  2. Harvardo sveikatos tarnyba: Kaip suprasti cholesterolio tyrimų rezultatus
  3. Mayo klinika: Aukšto cholesterolio lygio kraujyje diagnostika ir gydymas

Susiję įrašai

Komentarai

Rašyti komentarą